MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Program

KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

USA, drama, 137 min., vstupné 100 Kč, do 12 let nevhodný, s titulky
Po smrti svého staršího bratra Joea zjišťuje Lee Chandler s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka. Lee opouští své současné zaměstnání a naplněn obavami se vrací do vesnice Manchester-by-the-Sea, aby zde pečoval o temperamentního šestnáctiletého Patricka. Je také nucen se vyrovnat se svou minulostí, která ho odloučila jak od manželky Randi, tak od komunity, ve které se narodil a dospíval. Lee a Patrick, které spojuje pouto jediného člověka, jenž celou rodinu udržoval pohromadě, se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea.
Hrají: Casey Affleck, Lucas Hedges, Kyle Chandler, Michelle Williams, Heather Burns, Tate Donovan, Josh Hamilton, Matthew Broderick, Gretchen Mol, Tom Kemp, Anna Baryshnikov, Jeffrey Corazzini, Kara Hayward, Erica McDermott, Susan Pourfar, Kenneth Lonergan
Režie: Kenneth Lonergan

{VÍCE}
Čtvrtek, 30.3.2017  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 100
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

III. ročník festivalu dokumentárních filmů s environmentální tématikou

Vstupné ZDARMA.

 

PROGRAM:

 

17:00 AMAZONIE (film)
Jakub Vágner, dobrodruh, extrémní cestovatel a rybář je držitelem mnoha světových rekordů a všeobecně uznávaným odborníkem na lov rybích gigantů. Vyráží na nebezpečné expedice do exotických krajů naší planety, aby posunul hranice rybolovu na další úroveň. Bude lovit ryby, které jsou často více přízrakem a legendou.

 

18:45 beseda s Jakubem Vágnerem (český rybář)

 

19:15 NA SEVER OD SLUNCE (film)
Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití.

 

20:15  Konec

 

{VÍCE}
Pátek, 31.3.2017  V  17:00 HOD.
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

16:00 KDO ZABIL ELEKTROMOBIL (film)
Dokument přináší pohled na jednu z epizod elektromobilů, které jako alternativa nezaostávají vlastnostmi za benzínovými auty, naopak je v mnoha ohledech předhánějí. Proč tedy světové automobilky nenabízejí tuto levnější variantu, se kterou můžeme jezdit již od několika desetihaléřů za kilometr? Následující dokument předkládá spoustu argumentů, proč jsou elektromobily trnem v oku snad úplně všem zúčastněným stranám kromě uživatelů.

 
17:30 beseda s Mgr. Jaromírem Vegrem (předseda Asociace pro elektromobilitu České republiky)

 
18:00 CO SE NENOSÍ (film)
Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i estonská módní návrhářka Reta Ausová. Využívá textil, který by běžně skončil na skládce, podobně jako další tisíce tun oblečení, které se neprodalo nebo vyšlo z módy.

 
19:00 VELKÉ LOSOVÁNÍ (film)
Los evropský je náš největší jelenovitý savec, přesto se mu dostává nejmenší pozornosti. Ve středověku byl u náš již jednou vyhuben, sám se ale později vrátil – nyní jeho populaci opět hrozí zánik. Proč je u nás tento druh kriticky ohrožený a v jiných zemích je poměrně hojný?

 
19:30 beseda s Mgr. Daliborem Dostálem (ředitel společnosti Česká krajina)

 
20:00 – předpokládaný konec

!Před kinem bude k vidění elektromobil!

{VÍCE}
Sobota, 1.4.2017  V  16:00 HOD.
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

USA/V.Británie, fantasy, 108 min., vstupné 110 Kč, do 12 let nevhodný, s titulky
Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se zdají být.
Hrají: Lewis MacDougall, Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver, Toby Kebbell, Geraldine Chaplin, Lily-Rose Aslandogdu, Ben Moor
Režie: Juan Antonio Bayona

{VÍCE}
Neděle, 2.4.2017  V  16:00 HOD. VSTUPNÉ 110
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

ČR/SR, životopisný, 113 min., vstupné 110 Kč, do 12 let nevhodný
Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Hrají: Karel Roden, Paul Nicholas, Dermot Crowley, Arly Jover, Gina Bramhill, Hanns Zischler, Eva Herzigová, Joan Blackham, Milton Welsh, Tim Preece, Martin Hoffmann, Hoji Fortuna, Emília Vášáryová, James Flynn, Oldřich Kaiser, Robert Jašków, Jiří Vyorálek, Zuzana Kronerová, Kevin Clarke, Ján Greššo, Ján Jackuliak, Vlado Hajdu
Režie: Julius Ševčík

{VÍCE}
Neděle, 2.4.2017  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 110
Prodej a rezervace vstupenek
Zpět »