SPOLEČNĚ SAMI

KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Česko, drama, 90 min., vstupné 140 Kč, do 12 let nevhodný

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek, dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně. Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu.

Poznáváme tři příběhy konkrétních studentů. Ema, jedna z Petrových studentek, hledá přivýdělek, aby si udržela krok se spolužáky z bohatých rodin. Její výběr brigády ji však krom peněz přinese i nečekanou kontroverzi. V maturitním ročníku se tři ambiciózní studenti – Oskar, Tadeáš a Robert rozhodnou podat přihlášku na medicínu. Před přijímačkami si však chtějí vyzkoušet pitvu reálného člověka, aby měli před ostatními studenty náskok. Začínají vytvářet plán, kde seženou svoji oběť. Studentka Anička čelí zase výzvám spojeným s touhou být pro svoji matku jediným důležitým člověkem v životě.

Hrají:  Natálie Grossová, Jakub Moulis, Štěpán Tuček, Jindřich Žampa, Ladislav Ondřej, Markéta Hrubešová, Zlata Adamovská, Miroslav Šimůnek, Alexandra Bucki

Režie:  Gabriela Sittová

Aktuálně nabízíme

SOBOTA 1. 6. 2024 / 19:00 Vstupenky
poster
Zpět »