MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Premiéry

KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Po projekci filmu bude následovat beseda.
Mladí nebo Mládí? Záleží na úhlu pohledu. Krátkometrážní dokumentární film pojednává o vztahu mladých účastníků festivalu Ortenova Kutná Hora k veršům, ať už vlastním nebo cizím a tedy k poezii jako takové. V další rovině film vypráví o mládí básnického génia Jiřího Ortena, kterému je kutnohorský básnický festival zasvěcen. Máme možnost si tímto způsobem připomenout 100. výročí od narození Jiřího Ortena i se zamyslet nad úlohou poezie v životě současné mladé generace.
Režie: Milan Klíma

{VÍCE}
Neděle, 8.9.2019  V  14:00 HOD.
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

ČR/SR/Ukrajina, válečné drama, 169 min., vstupné 140 Kč, do 15 let nevhodný, s titulky
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost… Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Je to první a nejslavnější román autora knih „Byl jsem při tom“ a „Pinball“ – jednoho z nejvýznamnějších a nejvýraznějších a světových spisovatelů minulého století Jerzyho Kosińského.
Hrají: Petr Kotlár, Stellan Skarsgård, Udo Kier, Harvey Keitel, Julian Sands, Lech Dyblik, Alexej Kravčenko, Pavel Kříž, Petr Vaněk, Radim Fiala, Jitka Čvančarová, Filip Kaňkovský, Michaela Doležalová, Lukáš Hložek, Júlia Vidrnáková, Barry Pepper, Milan Šimáček, Veronika Schönová, František Jílek
Režie: Václav Marhoul

{VÍCE}
Čtvrtek, 12.9.2019  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 140
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

USA, krimikomedie, 110 min., vstupné 130 Kč, do 15 let nevhodný, s titulky
Striptérka Ramona vede tým stejně protřelých striptýtových tanečnic, které se rozhodnou svým klientům z Wall Street ukázat, zač je toho loket.
Hrají: Constance Wu, Lili Reinhart, Julia Stiles, Jennifer Lopez, Madeline Brewer, Frank Whaley, Keke Palmer, Mercedes Ruehl, Cardi B, Trace Lysette, Lizzo, Jon Glaser, Stormi Maya
Režie: Lorene Scafaria

{VÍCE}
Pátek, 13.9.2019  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 130
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Francie/Německo, animovaný, 99 min., vstupné 120 Kč, rodinný, pro děti, český dabing
Po Transformers nebo Legu si svůj celovečerní film vydupaly i figurky Playmobil. Do kin tak může vtrhnout velkolepé animované dobrodružství „Playmobil ve filmu“ plné zábavy a fantazie. V jednom příběhu se potkají piráti, kovbojové, Vikingové, Římané, dinosauři, kouzelná víla, tajný agent, dobrodruh a dvě děti, které mocné kouzlo vtáhlo ze světa lidí do nekonečného světa Playmobil.
Režie: Lino DiSalvo

{VÍCE}
Neděle, 15.9.2019  V  16:00 HOD. VSTUPNÉ 120
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Velká Británie, drama, 122 min., vstupné 120 Kč, do 12 let nevhodný, s titulky

Jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy příslušníků starobylého rodu Crawleyů a jejich služebnictva.

Panství Downton je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití.

Hrají: Michelle Dockery, Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Laura Carmichael, Joanne Froggatt, Hugh Bonneville, Sophie McShera, Allen Leech, Jim Carter, Matthew Goode, Penelope Wilton

Režie:  Michael Engler

{VÍCE}
Neděle, 15.9.2019  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 120
Prodej a rezervace vstupenek
Zpět »