MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Premiéry

KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

100 minutová multimediální, dynamická a velmi atraktivní projekce s živým komentářem autorů, prošpikovaná cestovatelskými příběhy. Nádherné fotografie, dynamická videa, mapky, podmanivá i rytmická hudba, originální zvuky, geografie, biologie, ochrana přírody, krajina, kultura, lidé, zvířata a rostliny, cesta, neobyčejné, veselé a napínavé cestovatelské příběhy, hudba a originální zvukové záznamy a živý komentář autorů.
Na každou večerní projekci navazuje LOSOVÁNÍ O CENY.
Podle času navazuje na program doplňující, opět velmi oblíbená BESEDA S AUTORY.
Na konci představení je možné zakoupení KNIH, originálních FOTOGRAFIÍ, TRIČEK a rukodělných výrobků autorů Kateřiny a Miloše MOTANI, ale také upomínkových předmětů z cest – přímo z AFRIKY, AMERIKY a ASIE.
Diváci obdrží (do rozebrání) ZDARMA ČASOPIS KOKTEJL a mají také možnost využít slevu na předplatné.
Vstupné: 110 Kč

{VÍCE}
Pondělí, 25.11.2019  V  18:00 HOD. VSTUPNÉ 110
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

USA, romantická komedie, 92 min., vstupné 100 Kč, do 12 let nevhodný, s titulky
Komedie vypráví příběh vysokoškoláků Gatsbyho a Ashleigh, jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání a komická dobrodružství… Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem. Její přítel a spolužák Gatsby, který miluje stará zákoutí New Yorku, by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Gatsbyho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh se setkává se scenáristou Tedem Davidoffem i filmovou hvězdou Fraciscem Vegou. Je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan, vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu…ačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu…
Hrají: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna, Liev Schreiber, Kelly Rohrbach, Rebecca Hall, Cherry Jones, Will Rogers, Suki Waterhouse, Griffin Newman, Annaleigh Ashford, Olivia Boreham-Wing, Chris Banks
Režie: Woody Allen

{VÍCE}
Čtvrtek, 28.11.2019  V  19:00 HOD. VSTUPNÉ 100
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

USA, animovaný, 97 min., vstupné 120 Kč, rodinný, pro děti, český dabing
Dívka s exotickým jménem Yi je typická puberťačka, která má problém zapadnout, protože jí okolí buď nerozumí, nebo příšerně štve. Útěchu nachází v bunkru na střeše svého domu, kde jednoho dne objeví obrovskou bílou chlupatou kouli, z níž se vyklube mladý yetti, kterému začne říkat Everest. Její odvážné rozhodnutí doprovodit sněžného kluka domů bude napínavou cestou plnou zábavy, dobrodružství a zázraků.
Režie: Jill Culton, Todd Wilderman

{VÍCE}
Sobota, 30.11.2019  V  16:00 HOD. VSTUPNÉ 120
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 1 hod 57 min (bez přestávky).
Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery v nové inscenaci režiséra Williama Kentridge, jíž je Vojcek od Albana Berga. Vojcek je vrcholné dílo operního expresionismu a patří k pilířům operní literatury 20. století. Berg na něm začal pracovat během první světové války a dokončil jej v roce 1922. Dílo je temnou sondou do nitra vojáka umořeného každodenním společenským zlem. V podání Williama Kentridge se odehrává v bludišti rozpadlých schodišť a ramp, rozbitého nábytku a nejrůznějších trosek. Kentridge oživuje své vlastní kresby uhlem, které spolu s jinými skicami, mapami a útržky z filmů promítá na jeviště, čímž vytváří děsivý svět plný leteckých havárií, světlometů, plynových masek a bitevních polí. V roli Vojcka bude debutovat Peter Mattei, Marii, matku jeho dítěte, ztvární Elza van den Heever. Vojckovy tyrany budou zpívat Christopher Ventris v roli Tambormajora, Gerhard Siegel jako Kapitán a Christian Van Horn v roli Doktora. V metropolitním debutu se představí Andrew Staples jako Andres. V minulých sezónách Metropolitní opera uvedla Kentridgovy inscenace Bergovy Lulu a Šostakovičova Nosu. Jeho inscenace Vojcka měla světovou premiéru na Salcburském festivalu, kde se setkala s nadšeným přijetím. Vznikla v koprodukci Metropolitní opery, Canadian Opera Company, Opera Australia a Salzburského festivalu.
Účinkují: Elza van den Heever, Tamara Mumford, Christopher Ventris, Gerhard Siegel, Andrew Staples, Peter Mattei, Christian Van Horn
Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: William Kentridge

{VÍCE}
Sobota, 11.1.2020  V  18:45 HOD. VSTUPNÉ 300
Prodej a rezervace vstupenek
KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Anglické nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu : 3 hod 40min (včetně dvou přestávek).
Porgy a Bess od tvůrčího týmu The Gershwins se do Met vrací poprvé od roku 1990 v nové inscenaci režiséra Jamese Robinsona, který s ní v Met debutuje. Americká „lidová“ opera, jak ji tvůrci nazvali v roce 1935, vypráví o mrzákovi Porgym, v podání Erica Owense, zamilovaném do Bess, kterou ztvární Angel Blue. David Robertson bude řídit hvězdný ansámbl, který tvoří Donovan Singletary v roli rybáře Jakea, Golda Schultz jako jeho manželka Clara, Latonia Moore v roli nešťastné vdovy Sereny, Frederick Ballentine, který zpívá drogového dealera Sportin’ Life, Alfred Walker v roli násilnického Crowna a v neposlední řadě legendární mezzosopranistka Denyce Graves v roli Marie, místní matróny a šéfky jídelny. Opera je plná nezapomenutelných melodií, včetně slavné klasiky „Summertime“ a dalších hitů, jako jsou „It Ain’t Necessarily So“, „Bess, You Is My Woman Now“, „I Got Plenty o’ Nuttin“ a „My Man’s Gone Now“. Inscenace vznikla v koprodukci s Anglickou národní operou a Nizozemskou národní operou a její letošní londýnská premiéra byla přijata s nadšenými ohlasy.
Účinkují: Angel Blue, Golda Schultz, Latonia Moore, Denyce Graves, Frederick Ballentine, Eric Owens, Alfred Walker, Donovan Singletary
Dirigent: David Robertson

{VÍCE}
Sobota, 1.2.2020  V  18:45 HOD. VSTUPNÉ 300
Prodej a rezervace vstupenek
Zpět »