MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

METinHD

Přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku

sezóna 2018 – 2019

 

GIUSEPPE VERDI | AIDA

Sobota 6. říjen 2018  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu 3 hod 56 min (včetně dvou přestávek).

Pod taktovkou dirigenta Nicoly Luisottiho ztvární sopranistka Anna Netrebko svou první Aidu na prknech Metropolitní opery. V roli její rivalky Amneris uvidíme skvělou mezzosopranistku Anitu Rachvelishvili a jako udatný bojovník Radamès se v této impozantní inscenaci představí Aleksandrs Antonenko.

Účinkují: Anna Netrebko, Anita Rachvelishvili, Aleksandrs Antonenko,Quinn Kelsey, Ryan Speedo Green

Dirigent: Nicola Luisotti

Režie: Sonja Frisell

 

CAMILLE SAINT-SAËNS |  SAMSON A DALILA

Sobota 20. říjen 2018  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Francouzské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 3 hod 29 min (včetně dvou přestávek).

V Saint-Saënsově epické opeře na biblické téma, Samson a Dalila, ztvární titulní role Elīna Garanča a Roberto Alana. Naposledy se společně objevili v HD přenosu Bizetovy Carmen v roce 2010, kdy se jejich výkony setkaly s nadšeným ohlasem u kritiky i diváků. V roli nejvyššího kněze se představí Laurent Naouri a filištínského krále Abimelecha ztvární Elchin Azizov. Hebrejského starce bude zpívat Dmitry Belosselskiy. Jako režisér v Metropolitní opeře debutuje Darko Tresnjak, držitel ceny Tony za režii k inscenaci A Gentleman’s Guide to Love & Murder. Samson a Dalila se v nové inscenaci vrací na jeviště Met po dvaceti letech. Orchestr řídí Sir Mark Elder.

Účinkují: Roberto Alagna, Elīna Garanča, Laurent Naouri, Elchin Azizov, Dmitry Belosselskiy

Dirigent: Sir Mark Elder

Režie: Darko Tresnjak

 

GIACOMO PUCCINI |   DĚVČE ZE ZÁPADU

Sobota 27. říjen 2018  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka: 3 hod 42 min (včetně dvou přestávek).

Sopranistka Eva-Maria Westbroek bude zpívat Pucciniho odvážnou pistolnici v romantickém příběhu z Divokého západu. Psanec Dick Johnson, který si získá její srdce, nebude nikdo jiný než hvězdný tenorista Jonas Kaufmann a Jacka Rance, šerifa, který nenechá nic náhodě, ztvární barytonista Željko Lučić. Orchestr řídí Marco Armiliato.

Účinkují: Eva-Maria Westbroek, Jonas Kaufmann, Carlo Bosi, Željko Lučić, Michael Todd Simpson, Matthew Rose, Oren Gradus

Dirigent: Marco Armiliato

Režie: Giancarlo Del Monaco

 

NICO MUHLY, NICHOLAS WRIGHT |  MARNIE

Sobota 10. listopad 2018  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Anglické nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 3 hod 17 min (včetně jedné přestávky).

Opera Marnie skladatele Nico Muhlyho má tuto sezónu v Metropolitní opeře americkou premiéru. Vznikla jako adaptace románu Winstona Grahama, který zároveň inspiroval stejnojmenný filmový thriller Alfreda Hitchocka. Titulní roli ztvární mezzosopranistka Isabel Leonard, jejího vyděračského manžela Marka Rutlanda barytonista Christopher Maltman, jeho bratra Terryho kontratenorista Iestyn Davies, paní Rutlandovou sopranistka Janis Kelly a Marniinu matku uznávaná mezzosopranistka Denice Graves. Orchestr bude ve svém metropolitním debutu řídit Robert Spano.

Marnie vznikla na společnou objednávku a v koprodukci s English National Opera, kde měla tato inscenace premiéru v roce 2017.

Účinkují: Isabel Leonard, Janis Kelly, Denyce Graves, Iestyn Davies, Christopher Maltman

Dirigent: Robert Spano

Režie: Michael Mayer

 

GIUSEPPE VERDI  |  LA TRAVIATA

Sobota 15. prosinec 2018  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 3 hod 32 min (včetně dvou přestávek).

Hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin bude řídit provedení Verdiho nesmrtelné tragédie La traviata. Nová inscenace v režii Michaela Mayera se odehrává v 18. století a výprava, kde se před očima diváků střídají roční období, skutečně bere dech. Diana Damrau se představí v roli nešťastné Violetty a jejího milého Alfreda ztvární Juan Diego Flórez. V roli Alfredova starostlivého otce Giorgia Germonta vystoupí Quinn Kelsey.

Účinkují: Diana Damrau, Juan Diego Flórez, Quinn Kelsey

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: Michael Mayer

 

FRANCESCO CILEA  |   ADRIANA LECOUVREUR

Sobota 12. leden 2019  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu : 3 hod 58 min (včetně dvou přestávek).

Anna Netrebko bude poprvé na jevišti Metropolitní opery zpívat titulní roli v opeře Adriana Lecouvreur, příběhu slavné francouzské herečky z 18. století, která se zamilovala do válečného hrdiny Maurizia, v podání Piotra Beczały. Cileovu tragédii hudebně nastudoval Gianandrea Noseda a režíroval Sir David McVicar, který v inscenaci použil funkční repliku barokního divadla. Účinkují: Anita Rachvelishvili jako kněžna z Bouillon, Adrianina sokyně v lásce, Ambrogio Maestri v roli Adrianina věrného přítele Michonneta a Carlo Bosi jako pokrytecký Abbé.

Adriana Lecouvreur vznikla v koprodukci s londýnskou Royal Opera House, Covent Garden, Gran Teatre del Liceu v Barceloně, Vídeňskou státní operou, San Francisco Opera a L´Opéra National de Paris.

Dirigent: Gianandrea Noseda

Režie: Sir David McVicar

 

GEORGES BIZET | CARMEN

Sobota 2. únor 2019  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Francouzské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 3 hod 41 min (včetně jedné přestávky).

Clémentine Margaine se představí v titulní roli nejslavnější operní svůdkyně s Robertem Alagnou, který si jako Don José získal srdce operních diváků již při HD přenosu v roce 2010. Provedení jedné z nejoblíbenějších inscenací na repertoáru Metropolitní opery, kterou režíroval Sir Richard Eyre, bude řídit Louis Langrée.

Účinkují: Clémentine Margaine, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, Alexander Vinogradov

Dirigent: Louis Langrée

Režie: Sir Richard Eyre

 

GAETANO DONIZETTI |  DCERA PLUKU

Sobota 2. březen 2019  |  18.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Francouzské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 2 hod 55 min (včetně jedné přestávky).

Belcantové hvězdy Pretty Yende a Javier Camarena předvedou na scéně Metropolitní opery pravý pěvecký ohňostroj. Dobráckého seržanta Sulplice ztvární Maurizio Muraro a výstřední cizinku Markýzu z Berkenfieldu bude zpívat Stephanie Blythe. Hudební nastudování řídí Enrique Mazzola.

Účinkují: Pretty Yende, Javier Camarena, Stephanie Blythe, Maurizio Muraro

Dirigent: Enrique Mazzola

Režie: Laurent Pelly

 

RICHARD WAGNER |  VALKÝRA

Sobota 30. březen 2019  |  16.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 5 hod 20 min (včetně dvou přestávek).

Ve druhé z oper Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův, Valkýře, se v titulní roli představí hrdinská sopranistka Christine Goerke jako nebojácná bohyně Brünnhilda, kterou setkání s lidskými dvojčaty Siegmundem a Sieglindou, v podání Stuarta Skeltona a Evy-Maria Westbroek, přivede na cestu z Valhally k pozemským smrtelníkům. Hudební nastudování řídí Philippe Jordan.

Účinkují: Christine Goerke, Eva-Maria Westbroek, Stuart Skelton, Jamie Barton, Greer Grimsley, Günther Groissböck

Dirigent: Philippe Jordan

Režie: Robert Lepage

 

FRANCIS POULENS  |  DIALOGY KARMELITEK

Sobota 11. květen 2019  |  17.45 hod.

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Francouzské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka přenosu: 3 hod 29 min (včetně jedné přestávky).

Hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr a početný soubor pěvců a pěvkyň v provedení moderního mistrovského díla o pojetí víry a oběti. Isabel Leonard ztvární mladičkou Blanche de La Force a legendární pěvkyně Karita Mattila roli první převorky, Madame de Croissy.

Účinkují: Isabel Leonard, Adrianne Pieczonka, Erin Morley, Karen Cargill, Karita Mattila, David Portillo, Dwayne Croft

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin

Režie: John Dexter